Novinky v léčbě psoriázy

Prof. MUDr. Jana Hercogová, CSc.

"A potom dále jsme si všimli, že tento lék vlastně, protože jsme většinou to dávali pacientům v nemocnici a mohli jsme ty pacienty vlastně vidět denně, tak musím říct, že jsme to možná také dali těm pacientům, u kterých už možná ta léčba předtím nějakým způsobem selhávala, asi to byli možná těžší pacienti, než které měl pan profesor. Tak si to vysvětluji já. A to, co jsme viděli, bylo jakoby najednou strašný obrat a zlepšení u těch pacientů..."

"...čili bych odhadla účinnost asi na 70 % a chtěla bych to možná komentovat tím, že i ty nejmodernější léky, jak jsme si ukazovali - biologika, která jsou velmi drahá, jsou na ty nejtěžší formy, tak tam se ta účinnost, která je úžasná, pohybuje mezi 50–70 %. Já bych se prostě nechtěla dívat na číslo 70, že je špatné, protože vím, že v realitě někdy i tohle číslo je velmi pozitivní."

"...protože víte, že na našem trhu, jak zmiňoval pan profesor, je celá řada tzv. přírodních preparátů, ale musím říct, že ještě žádný pacient mi neřekl, že by se po něčem takto velmi dobře zlepšil. A ta hlavní výhoda je určitě, že se nemusím bát tomu pacientovi to doporučit, protože vím, že mu to minimálně neublíží, může mu to jenom pomoci a nevyrobí si tím vedlejší, nežádoucí účinky. To si já myslím, že je na tom úplně nejpodstatnější."

Prof. MUDr. František Novotný, Dr.Sc.

"Máme zkušenosti s celkem 22 pacienty, jsme dostali k tomu výzkumu nějaké vzorečky, takže dopadlo to tak, že během, řekněme, tří měsíců jsme z těchto dvaadvaceti pacientů měli téměř 6–8 úplně vyléčených, což bych doslova řekl, že je to zázrak..."

"...dále zbytek pacientů se pohyboval s úspěšností tak kolem těch 60–95 %. V průměru tedy můžeme hodnotit úspěšnost přípravku na 90 %, aby pacient byl úplně vyléčen anebo velmi spokojen, že mu zůstávají zcela malá ložiska, například na loktech, kolenou nebo ve kštici."

Miloš Zákoutský – pacient

"...a tyto léky, nový, z Austrálie, to prostě byl zázrak, jinak se to nazvat nedá, protože vlastně já jsem to začal používat od prosince nebo od toho listopadu – konce listopadu, prosinec a během tří měsíců vlastně opravdu těch 95 % zmizelo, takže je to zázrak a chci poděkovat všem, kdo se na tom podílí a dali nám to k dispozici."

Fotografie z konference (ZIP)

Prof. František Novotný: Novinka v léčbě psoriázy (WMV)

Prof. MUDr. Jana Hercogová, CSc.: Novinka v léčbě psoriázy (WMV)

Pacient Miloš Zákoutský: Novinka v léčbě psoriázy (WMV)