Používání přípravků Dr. Michaels

Jak to funguje?

Upozornění: Přípravky je před začátkem používání nutné vyzkoušet na malé ploše, zda nedojde k nečekané reakci.

Přípravky sady Dr. Michaels určené pro ložiskovou formu lupénky se užívají 2x denně (ráno a večer) na ložiska psoriázy v předepsaném pořadí. Přípravky se zevně mohou užít kdekoliv na těle, s výjimkou očí, sliznic a genitálu  a obličeje (na ně je možné užít pouze krém), dle potřeby pacienta.

Mírně odlišný je postup užívání přípravků na pokožce hlavy, která kvůli své velké citlivosti a přítomnosti vlasů vyžaduje zvláštní péči.

Postup aplikace přípravků sady Dr. Michaels na těle:

2x denně (ráno a večer) se užívá tato kombinace přípravků

1.Jako první přípravek kůry se k odstranění šupin suché kůže užívá SKIN CARE GEL 

Ráno a večer naneste a vmasírujte Skin Care Gel do vlhké pokožky (můžete použít malou houbičku) a nechte 3 - 10 minut působit (v závislosti na tloušťce šupin). Ošetřené místo poté omyjte vodou a šetrně odstraňte šupiny ručníkem či houbičkou, místo osušte. Gel slouží k vyhlazení povrchu pokožky před aplikací dalších ošetřujících přípravků, upravujících stav kůže postižené lupénkou.

2. Jako druhý přípravek kůry se užívá SKIN CARE KRÉM působící hojivě a proti zánětu

Po použití Skin Care Gelu šetrně osušte pokožku ručníkem. Aplikujte malé množství protizánětlivého Skin Care Krému a nechte jej působit přibližně 10 minut. Krém díky obsahu esenciálních olejů a bazických činidel působí hojivě a zklidňuje a sceluje poškozenou pokožku.

3. Jako třetí přípravek kůry se užívá SKIN CARE OLEJ hydratující a chránící ošetřená místa

Na závěr aplikace přípravků sady Dr. Michaels na ošetřenou kůži v tenké vrstvě naneste Skin Care Olej zabraňující vysušování ložisek. Zachovává hojivé složky přípravků kůry ve vrchní části kůže a zároveň vytváří přirozený ochranný film proti vnějším vlivům na citlivou kůži.

Postup aplikace přípravků sady Dr. Michaels na pokožce hlavy:

Pro pokožku hlavy kůra začíná večer použitím Skin Care Gelu.

1. Jako první přípravek kůry se používá SKIN CARE GEL k odstranění šupin suché kůže

Večer se jako první použije Skin Care Gel, který použijte namísto obvyklého vlasového šamponu a po nanesení jej nechte působit přibližně 10 minut. Poté vlasy šetrně osušte ručníkem, nebo vyfénujte.

2. Jako druhý přípravek kůry se používá SKIN CARE KRÉM působící hojivě a proti zánětu

Po použití Skin Care Gelu a vysušení vlasů naneste Skin Care Krém na všechna ložiska lupénky na hlavě a nechte krátce působit.

3. Jako třetí přípravek kůry se používá SKIN CARE OLEJ hydratující a chránící ošetřená místa

Na závěr naneste Skin Care Olej.

Krém ani olej nezanechávají na látce žádné skvrny, proto není třeba žádných dalších opatření.

4. Ráno se používá samostatně SKIN CARE GEL k odstranění šupin suché kůže

Skin Care Gel použijte namísto obvyklého vlasového šampónu a po nanesení jej nechte působit přibližně 10 minut. Poté vlasy šetrně osušte ručníkem nebo fénem.

Pozn. Ráno je možné použít i postup pro večerní aplikaci, ovšem vlasy po této aplikaci zůstávají viditelně mastné. Tento postup volte v případě, že zůstáváte doma a vizáž vlasů není rozhodující. Hojivý účinek je zajištěn i při standardním aplikačním postupu.