Varování

Vážení pacienti,

dostáváme od Vás spoustu pozitivních reakcí na naše přípravky Soratinex Dr Michaels. Tisíce z Vás sdílejí své pozitivní výsledky, ale čas od času obdržíme dotazy pacientů, kteří zaznamenali negativní reakci pokožky v průběhu používání našich přípravků. Několik z Vás nám v poslední psalo, že se po použití přípravků Dr Michaels setkali s reakcí v podobě zarudlé, svědící a citlivé pokožky.

Dovolte nám vysvětlit, jak vlastně jednotlivé přípravky základní sady Dr Michaels fungují a co je vhodné kdy používat.

Čisticí gel má dvě funkce: používá se jako šampon u lupénky ve vlasové části hlavy, a také na těle, kde zbavuje pokožku šupin kůže, které vznikají v důsledku lupénky. Proto doporučujeme nechal gel působit jen přibližně 3-10 minut, podle toho, jak silné jsou zrohovatělé šupiny kůže. Gel je velmi účinný, ale ve chvíli, kdy jsou šupiny z povrchu odstraněny a pokožka je čistá, je její vrchní vrstva ztenčená a proto je také velmi citlivá. Takže gel, který obsahuje velké množství ovocných kyselin, může na tomto místě pokožky pálit a dráždit. To je většinou ta chvíle, kdy se může objevit zarudnutí a svědění. Pokud je tedy už suchá kůže odstraněna, přestaňte v této fázi gel používat.

Olej a krém mají naopak zvlhčující účinky, zklidňují pokožku a zajišťují hojení a hydrataci. Napřed se používá krém, následně olej, který zvyšuje účinnost krému, udržuje pokožku zvlhčenou a zabraňuje vytvoření nových šupin. Olej ani krém většinou nevyvolávají žádnou reakci (pro jistotu ale raději před zakoupením sady přečtěte složení přípravků, zda nejste alergičtí na některou z jejich složek). Přípravky Dr Michaels můžete používat po dobu 6-8 týdnů, olej může používat dlouhodobě každý, kdo má suchou kůži.